هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی روابط اجتماعی جوانان را خراب می کند؟

 هوش مصنوعی که مخفف هوش مصنوعی است، پلتفرم‌ها و ابزارهای مختلفی را که بسیاری از ما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم، راه انداخته است.

 به عنوان مثال، هوش مصنوعی در زمینه دارو، حمل‌ونقل، خدمات خرده‌فروشی/مشتری، مراقبت‌های بهداشتی، و عمدتاً سیری و دستیار گوگل که در سراسر جهان محبوب است، به دست آورده است. 

همانطور که هوش مصنوعی محبوب تر می شود، بسیاری از ما شروع به انطباق با این ایده می کنیم که با انسان های واقعی صحبت نمی کنیم.

 برای نسل‌هایی مانند Gen Z و Millenials، می‌تواند به اخبار آرامش‌بخش‌تر و قدیمی‌تر تبدیل شود، در حالی که برای نسل‌های قدیمی‌تر که تجربه چندانی با رسانه نداشتند، آن را توهین‌آمیز می‌دانند. 

به عنوان بزرگسالان جوان، به ویژه در دوره سنی 18 تا 26 سال، استفاده ما از رسانه ها و تجربه ما با هوش مصنوعی نسبت به سایر گروه های سنی به محدودیت های بیشتری رسیده است.

 تحقیقات انجام شده در این زمینه توضیح داد که هوش مصنوعی می تواند منجر به تنهایی شود و با تکیه بر فناوری شروع به کاهش تماس انسانی ما می کند.

 حتی اگر بسیاری مخالف هوش مصنوعی هستند، دلایل زیادی برای ماندن آن باعث می شود برخی از مسائل به سرعت حل شوند.

 اینها شامل تسریع فرآیند جمع‌آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها، رهایی افراد از کارهای تکراری و «دنیوی»، کمک به اتوماسیون کار، و کمک به دسترسی سریع و کارآمد به اطلاعات است. 

نه تنها هوش مصنوعی در فناوری تأثیر می گذارد، بلکه در روابط و تعاملات اجتماعی نیز تأثیر می گذارد.

 از آنجایی که هوش مصنوعی و فناوری پیشرفته‌تر می‌شوند و افراد بیشتری به سبک زندگی آنلاین عمل می‌کنند، برقراری مکالمه و تماس چشمی به صورت حضوری برای نسل‌های جوان‌تر، مانند خودمان، بزرگسالان جوان، نسبتاً دشوار می‌شود.

 کلمه “انزوای اجتماعی” نمونه ای عالی برای نشان دادن آنچه که فناوری و هوش مصنوعی واقعاً با زندگی اجتماعی فعال کلامی ما انجام می دهند است.

 انزوای اجتماعی عبارت است از «فقدان تماس‌های اجتماعی و داشتن افراد معدودی برای تعامل منظم، و همچنین احساس تنهایی در حین بودن در کنار افراد دیگر».

روابط اجتماعی مبتنی بر تعاملات متقابل است که به شما امکان می دهد از طریق مکالمه، تماس فیزیکی یا یک پیوند بین فردی فردی را پرورش دهید.

 در یک مقاله علمی، نشان داده شد که انجام یک کار ساده مانند پرورش فردی برای ایجاد یک پیوند تعاملی برای بزرگسالان جوان در زندگی ما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

 در یک مقاله علمی، نشان داده شد که انجام یک کار ساده مانند پرورش فردی برای ایجاد یک پیوند تعاملی برای بزرگسالان جوان در زندگی ما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.
 در یک مقاله علمی، نشان داده شد که انجام یک کار ساده مانند پرورش فردی برای ایجاد یک پیوند تعاملی برای بزرگسالان جوان در زندگی ما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

 فناوری و هوش مصنوعی نه تنها ما را فریب می‌دهد تا در انزوای اجتماعی قرار بگیریم، بلکه ما را در موقعیت‌های خطرناکی مانند خطرات حریم خصوصی فریب می‌دهد و به آن اجازه می‌دهد از انسان‌های واقعی کار کند.

  • همیشه به کارهای هوش مصنوعی اعتماد نکنید.
  • به تأثیراتی که هوش مصنوعی می تواند بر روابط شما بگذارد فکر کنید و بپرسید آیا ارزشش را دارد یا خیر.
  • عوامل حواس پرتی را از تعاملات اجتماعی که ارزشمند و واقعا مهم هستند دور کنید.
  • از فناوری/هوش مصنوعی برای بهره بردن از روابط اجتماعی خود استفاده کنید، اجازه ندهید که آنها را تحت کنترل خود درآورد.

به عنوان فردی که با خانواده ای قدیمی بزرگ شده است که در سنین پایین به فناوری اعتقادی نداشتند و تماماً در مورد تعاملات اجتماعی و روابط ناشی از آن هستند، قطعاً برای من تجربه جدیدی است که با نسخه های جدیدتر سازگار شوم.

از فناوری بودن، هوش مصنوعی. اگرچه هوش مصنوعی قرار است دنیای فنی ما را در آینده شکل دهد، اما می‌تواند یک فکر ترسناک باشد که همه ما با پیشرفت آن با سرعت بسیار سریع‌تر از آن عبور خواهیم کرد.

 اگرچه ما چاره‌ای جز دویدن با آنچه هوش مصنوعی به ما می‌دهد نخواهیم داشت، اما حفظ روابط زندگی‌ای که داریم و حفظ آنها به خاطر خودمان ضروری است.

 به عنوان کسی که برای معنای واقعی یک رابطه نیز ارزش قائل است، امیدوارم هوش مصنوعی پیشینه اجتماعی ما را به بدترین حالت تبدیل نکند.

به طور کلی، هرکسی نظرات خود را در مورد هوش مصنوعی و نحوه شکل‌دهی آن به دنیای ما، خوب یا بد خواهد داشت، زیرا هرکسی تعاملات و کاربردهای متفاوتی از آن خواهد داشت.

 طبیعی است که در مورد نتیجه هوش مصنوعی در فناوری و آنچه که با تعامل و روابط انسانی انجام می دهد عصبی باشید، اما همچنین طبیعی است که هیجان زده باشید تا شروع جدیدی از تجربیات یادگیری، مهارت های ارتباطی و آینده را باز کنید. از هوش انسانی 

بنابراین، چگونه از اثرات منفی هوش مصنوعی دور خواهید شد؟ چگونه اثرات تکنولوژی را انکار می کنید و روابط اجتماعی خود را موثر و انسان نما نگه می دارید؟

 آیا فکر می کنید هوش مصنوعی چیز خوبی است که در آینده باید منتظر آن بود یا چیزی است که به خاطر طبیعت انسان باید از آن ترسید؟

هوش مصنوعی آینده جهان ما را شکل می دهد. آیا مهارت های ارتباطی، روابط و تحصیلات ما را با خود همراه می کند؟

آیا هوش مصنوعی روابط اجتماعی جوانان را خراب می کند؟

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا