آموزشهوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی بازار کار را در دست گرفته است؟

با انتشار ChatGPT، هوش مصنوعی جهان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. برای دهه ها کار توسعه دهندگان نرم افزار را روشن کرده است.

به نظر می رسد که همه از ربات چت استفاده می کنند. برای برخی از دانش آموزان، ظهور هوش مصنوعی مانند بهشت ​​بود، زیرا آنها را از نوشتن مقالات خود نجات داد و تکالیف آنها را برای آنها انجام می داد.

نظام آموزشی را متحول کرد. معلمان اکنون باید به فکر راه‌هایی برای ادغام هوش مصنوعی در کلاس درس باشند تا به جای سرکوب استفاده از آن، محیط یادگیری را تشویق کنند، زیرا هوش مصنوعی بیشتر و بیشتر شبیه انسان‌ها می‌شود.

برای برخی از حقوقدانان، ظهور هوش مصنوعی برعکس بود، زمانی که یک وکیل بیش از حد به هوش مصنوعی تکیه کرد و به پرونده ای اشاره کرد که وجود نداشت (Jon, 2023).

با این حال، تأثیر هوش مصنوعی بسیار فراتر از این مثال‌ها است: برخی نگران هستند که هوش مصنوعی مشاغل جامعه را تصاحب کند، در حالی که برخی دیگر فکر می‌کنند این بهبود کارایی کارگران را افزایش می‌دهد.

این دیدگاه که هوش مصنوعی مشاغل ما را تصاحب می کند از این واقعیت ناشی می شود که کارگران قادر نخواهند بود به سرعت کافی با پیشرفت های سریع فناوری سازگار شوند.

این شغل جایگزین مشاغلی مانند حقوقی، نویسنده محتوا، مشاور سفر، طراح گرافیک و غیره خواهد شد (موک، 2023).

از آنجایی که دیگر نیازی به این مشاغل نیست، افرادی که قبلاً در این مشاغل کار می کردند باید آموزش های جدیدی را برای مشاغل دیگر کسب کنند تا در چشم انداز اقتصادی قرار گیرند.

با این حال، این بدان معناست که گاهی اوقات افراد باید سالها آموزش را از دبیرستان، دانشگاه، مدرسه حرفه ای و غیره رها کنند. بازآموزی مهارت هایی که در دوره جدید مورد نیاز است هزینه زیادی دارد.

آنها ممکن است نیاز داشته باشند که دوباره به دانشگاه بروند و وام‌های دانشجویی بیشتری جمع کنند که بازپرداخت آنها در اولین بار دشوار بود.

آیا هوش مصنوعی بازار کار را در دست گرفته است؟
آیا هوش مصنوعی بازار کار را در دست گرفته است؟

اگر آنها بازآموزی نکنند، بیکاری یا کاهش سطح درآمد تنها گزینه خواهد بود. دولت ها در حال حاضر انگیزه کافی برای مردم برای یادگیری در مورد تدارکات هوش مصنوعی و نحوه استفاده از این ابزار در زندگی واقعی فراهم نمی کنند.

برنامه های آموزشی کافی برای سازگاری افراد با دنیای جدید هوش مصنوعی وجود ندارد. این امر باعث می شود افرادی که در حال حاضر در مشاغل کم درآمد کار می کنند، برای توسعه مهارت ها و توانمندسازی اقتصادی خود سخت تر شود.

از دهه 2000، سیستم های اتوماسیون تاکنون 1.7 میلیون شغل را حذف کرده اند. این تعداد فقط افزایش می یابد زیرا هوش مصنوعی نقش مهم تری در زندگی همه ایفا می کند.

برخی پیش بینی کرده اند که هوش مصنوعی تا سال 2025 85 میلیون شغل را از بین خواهد برد.

دیدگاه متضاد معتقد است که این فناوری به شدت وضعیت اقتصاد را بهبود می بخشد زیرا هوش مصنوعی کارایی کارگران را افزایش می دهد.

یک منطق پشت این موضوع این است که مرز تولید- امکان ( نمایش گرافیکی که تمام گزینه های ممکن خروجی را برای دو کالا نشان می دهد ) با بهبود فناوری به بیرون منتقل می شود، به این معنی که کالاهای ممکنی که می توان تولید کرد بیشتر است زیرا کارگران کارها را کارآمدتر انجام می دهند.

به عنوان مثال، در چند سالی که توسعه هوش مصنوعی بالغ‌تر می‌شود و مدل‌ها دقیق‌تر می‌شوند، وکلا به موارد نادرست استناد نمی‌کنند و در عوض زمان بسیار کمتری را صرف آماده‌سازی برای یک پرونده می‌کنند، زیرا هوش مصنوعی تمام تحقیقات را در چند ثانیه انجام می‌دهد و گذشته‌های مشابه را نشان می‌دهد.

موارد این می تواند به طور قابل توجهی روند سیستم حقوقی را تسریع کند و کارایی دادگاه ها را افزایش دهد به طوری که آنها می توانند هر سال پرونده های بیشتری را بررسی کنند ).

برای انجام یک پیش‌بینی جسورانه، از آنجایی که مجموعه داده برای آموزش هوش مصنوعی بیشتر و بیشتر گسترش می‌یابد، حتی می‌تواند به تصمیم‌گیری برای قضات در یک دیدگاه بی‌طرف‌تر بر اساس موارد قبلی در آینده نزدیک کمک کند.

به جای اینکه هوش مصنوعی جایگزین مشاغل شود، انسان ها مشاغل تصمیم گیری پیشرفته تری را برای افزایش کارایی به عهده خواهند گرفت.

مانند انقلاب صنعتی، مردم فکر می کردند که ظاهر ماشین ها صنایعی مانند تولید نساجی و کارهای کشاورزی را در اختیار می گیرد (Clark, nd). برعکس عمل کرد.

متوسط ​​تولید ناخالص داخلی سرانه جهان در دهه 1800 دو برابر شد، که نشان می‌دهد پیشرفت‌های تکنولوژیکی منحنی عرضه را به سمت خارج می‌کشاند و منابع بیشتری را برای انسان‌ها برای کشف گزینه‌های دیگر برای پیشبرد جامعه به‌جا می‌گذارد (کلارک، nd).

آیا هوش مصنوعی مشاغل را تصاحب می کند؟ ما نمی دانیم. هر دو دیدگاه منطق خاص خود را دارند که کاملاً منطقی است.

افرادی که از این نظریه حمایت می کنند که هوش مصنوعی مشاغل را تصاحب می کند، اعتماد کمتری به انتقال آرام نیروی کار برای حمایت از نظریه خود دارند، و افرادی که معتقدند هوش مصنوعی می تواند کارایی کارگران را به طور چشمگیری بهبود بخشد، همچنین دارای شواهد تاریخی مانند انقلاب صنعتی برای تقویت آنها هستند.

نظریه نیز اینکه ببینیم کدام نظریه در زندگی واقعی رخ خواهد داد، هنوز در هوا نیست. تنها زمان تاثیرات واقعی هوش مصنوعی بر رشد اقتصادی را نشان خواهد داد.

قبل از آن، برای تطبیق با تغییر در این دوران مبتنی بر فناوری که به سرعت در حال رشد است، تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که تا حد امکان افراد بیشتری را از نظر اقتصادی توانمند کنیم. 

آیا هوش مصنوعی بازار کار را در دست گرفته است؟

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
منبع
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا