فیزیک کوانتوم

5 اصل برای تسریع آمادگی سایبری کوانتومی سازمان شما

در آینده، رایانه‌های کوانتومی به اندازه کافی قدرتمند می‌توانند با شکستن برخی از پایه‌های رمزنگاری که برای محافظت از حجم عظیمی از داده‌ها و تراکنش‌ها استفاده می‌شوند، کسب‌وکارها را مختل کنند.

مقابله با این خطر، سازمان‌ها را ملزم به اتخاذ فناوری‌های کوانتومی امن می‌کند، که احتمالاً کاری پیچیده و زمان‌بر خواهد بود.

اکنون زمان اقدام فرا رسیده است، اما بسیاری از رهبران نمی دانند از کجا شروع کنند.

 • بسیاری از رهبران کسب و کار برای خطر امنیت سایبری ناشی از کامپیوترهای کوانتومی آمادگی ندارند.
 • آژانس های ملی امنیت سایبری در سراسر جهان شروع به اتخاذ مواضع در مورد تهدید کوانتومی کرده اند.
 • مجمع جهانی اقتصاد و دیلویت فهرستی از پنج اصل را برای اطمینان از آمادگی کوانتومی در تجارت تدوین کرده اند.
آیا خوانده ای؟
 • یادگیری ماشین کوانتومی: ابزاری جدید در قفسه امنیت سایبری
 • چگونه جهان می تواند برای خطرات سایبری محاسبات کوانتومی آماده شود 
 • آیا کسب و کار شما از نظر کوانتومی ایمن است؟ 6 سوالی که باید بپرسید

توجه به مدیریت این ریسک کوانتومی در سراسر جهان افزایش یافته است.

به عنوان مثال در اروپا، آژانس های امنیت سایبری فرانسه و آلمان در مورد چگونگی کمک به کاهش این خطر موضع گیری کرده اند.

اگرچه ایالات متحده احتمالاً از همه جلوتر است. این کشور با مجموعه ای از اقدامات فدرال که در چند سال اخیر منتشر شده است، رسمیت بخشیدن به موضع خود را آغاز کرده است: مهم ترین آن، یادداشت سال گذشته دفتر مدیریت و بودجه (OMB) که از آژانس های فدرال می خواهد فهرستی از سیستم های اطلاعاتی با اولویت ایجاد کنند که از رمزنگاری استفاده می کنند. در برابر کامپیوترهای کوانتومی آسیب پذیر است.

گزارش اخیر نشان می‌دهد که این فعالیت‌ها هنوز در حال پیشرفت هستند، به ویژه به دلیل ماهیت بومی رمزنگاری امروزی، که برخی از چالش‌هایی را که سازمان‌های بزرگ جهانی با آماده شدن برای ایمن شدن کوانتومی با آن مواجه خواهند شد، برجسته می‌کند.

 محدود کردن یک مشکل طاقت فرسا به یک مرور کلی از گام های مختصر و ملموس برای رهبران، کارها را آسان تر می کند.
محدود کردن یک مشکل طاقت فرسا به یک مرور کلی از گام های مختصر و ملموس برای رهبران، کارها را آسان تر می کند.

5 اصل راهنما برای امنیت سایبری کوانتومی

در سال 2021، مجمع جهانی اقتصاد، با همکاری دیلویت، ابتکاری را برای کمک به سازمان‌ها برای آماده شدن برای سفر آمادگی کوانتومی خود آغاز کرد.

در سال 2022، آنها کتاب سفید انتقال به یک اقتصاد کوانتومی امن را تهیه کردند که به رهبران راهنمایی در زمینه فعال کردن یک انتقال ایمن به اقتصاد کوانتومی ارائه می دهد.

آخرین نقطه عطف در این ابتکار جمعی ایجاد جعبه ابزار آمادگی کوانتومی است که دستورالعمل ها را گسترش می دهد و با بینش رهبران صنعت جهانی غنی می شود.

پنج اصل سطح بالا فعالیت‌های پیشنهادی دقیق‌تری را ارائه می‌کنند که بر اساس چارچوب آمادگی کوانتومی ایجاد شده در کاغذ سفید اصلی است.

این منبع جدید به سازمان‌ها کمک می‌کند تا آگاهی امنیتی کوانتومی خود را ارزیابی کرده و گام‌های بعدی را برای آمادگی کوانتومی اولویت‌بندی کنند.

 • اطمینان حاصل کنید که ساختار حاکمیت سازمانی ریسک کوانتومی را نهادینه می کند. تعیین اهداف و مسئولیت های روشن و مراقبت از رهبران برای یک تحول موفق ضروری است.
 • آگاهی از ریسک کوانتومی را در سراسر سازمان افزایش دهید. رهبران، کارشناسان امنیتی و مدیران ریسک باید بدانند ریسک کوانتومی چیست و چگونه بر آنها تأثیر می گذارد.
 • ریسک کوانتومی را در کنار خطرات سایبری موجود درمان و اولویت بندی کنید. یک رویکرد مدیریت ریسک ساختاریافته و منسجم به ایجاد انعطاف پذیری در برابر ریسک های نوظهور کمک می کند.
 • تصمیمات استراتژیک برای پذیرش فناوری در آینده بگیرید. از این فرصت استفاده کنید تا چشم‌انداز فناوری خود را به چشم‌اندازی تبدیل کنید که به شما امکان می‌دهد «چابک ارز دیجیتال» باشید.
 • تشویق همکاری بین اکوسیستم ها برای شناسایی مشترک خطرات سیستمیک و کاهش آنها با شرکا همکاری کنید.

برای اجرای موفقیت آمیز این اصول، چندین چیز کلیدی است. در مرحله اول، رهبران و تیم ها باید از چگونگی کاهش ریسک کوانتومی یک گام اساسی برای سازمان های آینده نگر و انعطاف پذیر آگاه باشند.

بدون آگاهی و پشتیبانی کافی، تحولات امنیتی کوانتومی ناگزیر از رسیدن به اهداف خود هستند.

ثانیا، رهبران باید تشخیص دهند که “راه حل سریع” وجود ندارد.

آنها باید روی افراد، فرآیند و فناوری سرمایه گذاری کنند تا پاسخی جامع و موثر به ریسک کوانتومی داشته باشند.

اما آنچه از همه مهمتر است این است که زمان اقدام اکنون است. تهدید کوانتومی ممکن است دور به نظر برسد.

اما هر چه سازمان ها بیشتر منتظر بمانند، خطر تمام شدن زمان بیشتر می شود.

آماده سازی هم اکنون ممکن است به طرق دیگر نیز به انعطاف پذیری سایبری سازمان ها کمک کند.

مهم است که رهبران درگیر و متعهد به عمل در مورد ریسک کوانتومی باقی بمانند. اکوسیستم می تواند آنها را در انجام این کار حمایت کند.

محدود کردن یک مشکل طاقت فرسا به یک مرور کلی از گام های مختصر و ملموس برای رهبران، کارها را آسان تر می کند.

ادغام الزامات آمادگی سایبری کوانتومی در چارچوب‌های امنیت سایبری موجود، مانند چارچوب امنیت سایبری مؤسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) نیز ممکن است کمک کند، زیرا اغلب این زبانی است که رهبران امنیتی قبلاً به آن صحبت می‌کنند.

اما در پایان، ضروری است که سازمان‌هایی مانند مجمع جهانی اقتصاد به انتشار بینش‌ها و راهنمایی‌ها برای ابهام زدایی از ریسک کوانتومی و ترویج اقدامات جهانی ادامه دهند.

جعبه ابزار آمادگی کوانتومی گام مهم دیگری در این مسیر است و مطمئناً سایرین نیز از آن پیروی خواهند کرد.

آمادگی سایبری کوانتومی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا