هوش مصنوعی

چگونه می توان فهمید که یک متن توسط ChatGPT تهیه شده است؟

چگونه می توان فهمید که یک متن توسط ChatGPT تهیه شده است؟ از آنجایی که متن هایی که ایجاد می کند بسیار واقعی، روان و منطقی هستند، ChatGPT گاهی اوقات می تواند برای اهداف مخرب استفاده شود.

 اگرچه نمی توان با قطعیت تعیین کرد، اما روش های مختلفی برای تعیین اینکه آیا یک متن توسط هوش مصنوعی ساخته شده است یا توسط انسان تولید شده است، وجود دارد.

آیا می توان فهمید که یک متن توسط ChatGPT تهیه شده است؟

ChatGPT یک ربات چت است که با استفاده از هوش مصنوعی متن هایی را برای درخواست کاربران ایجاد می کند.

 دلیل محبوبیت ChatGPT اخیراً این است که متن هایی که ایجاد می کند بسیار واقعی، روان و منطقی هستند.

 از آنجایی که ChatGPT توسط کاربران تجربه می شود، اطلاعات جدیدی در مورد کارهایی که می توان با این فناوری انجام داد به دست می آوریم.

این واقعیت که متون تولید شده توسط ChatGPT را نمی توان به راحتی از متن های تولید شده توسط انسان تشخیص داد، برخی از مسائل اخلاقی را ایجاد می کند.

 به عنوان مثال، در یک مطالعه منتشر شده در bioRxiv، مشخص شد که دانشمندانی که در این زمینه متخصص هستند در تشخیص خلاصه مقالات تحقیقاتی جعلی نوشته شده توسط ChatGPT و چکیده های اصلی مشکل داشتند .

 علاوه بر این، آزمایش‌های اصالت مورد استفاده برای بررسی اینکه آیا متون تولید شده توسط ChatGPT حاوی سرقت ادبی هستند یا خیر، نشان داد که متون 100٪ محتوای اصلی هستند.

 برخی از مربیان می گویند که ChatGPT برای انجام تکالیف تعیین شده توسط دانش آموزان استفاده می شود.

اگرچه محتوای ایجاد شده توسط ChatGPT منطقی به نظر می رسد، اما ممکن است همیشه صحیح نباشد.

 به همین دلیل، ارزیابی صحت پاسخ های ChatGPT با استفاده از یک منبع معتبر دیگر بسیار مهم است.

 شرکت OpenAI اطلاعاتی را برای مربیان در مورد مواردی که هنگام استفاده از ChatGPT در نظر بگیرند منتشر کرده است .

تفاوت بین هوش مصنوعی و متون تولید شده توسط انسان

بنابراین، آیا می توان تشخیص داد که یک متن توسط ChatGPT ایجاد شده است یا توسط یک انسان؟

مطالعات مختلفی در این زمینه وجود دارد. برای مثال، در مطالعه‌ای که نتایج آن در arXiv منتشر شد ، محققان اطلاعاتی در مورد تفاوت‌های متون ایجاد شده توسط ChatGPT و متون تولید شده توسط انسان به اشتراک گذاشتند. با توجه به این:

در حالی که ChatGPT فقط پاسخ هایی را ارائه می دهد که بر روی سوال پرسیده شده متمرکز شده است، سایر موضوعات مرتبط با موضوع اصلی نیز در متون تولید شده توسط افراد قابل لمس هستند.

در حالی که متون ایجاد شده توسط ChatGPT تحت تسلط یک زبان عینی مبتنی بر حقایق پذیرفته شده عمومی هستند، متون تولید شده توسط افراد ممکن است حاوی عباراتی بر اساس قضاوت شخصی باشد.

در حالی که عبارات کمتری برای بیان احساسات در پاسخ های داده شده توسط ChatGPT وجود دارد، علائم نگارشی بیانگر احساسات (مانند علامت تعجب، بیضی و غیره) و جملات توضیحی داخل پرانتز بیشتر در متون نوشته شده توسط افراد استفاده می شود.

همچنین برنامه هایی وجود دارد که توسط هوش مصنوعی برای شناسایی متون ایجاد شده توسط ChatGPT پشتیبانی می شوند.

 به عنوان مثال، OpenAI، شرکتی که ChatGPT را معرفی کرد، یک برنامه طبقه‌بندی‌ کننده جدید برای تمایز بین متون ایجاد شده توسط هوش مصنوعی و متون تولید شده توسط انسان منتشر کرده است .

 طبقه‌بندی‌کننده تازه راه‌اندازی شده می‌تواند متون ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را با نرخ ۲۶ درصد به دقت تشخیص دهد.

 با افزایش طول متن، میزان تشخیص صحیح طبقه بندی کننده نیز افزایش می یابد. محققان بیان می کنند که به آموزش طبقه بندی کننده ادامه می دهند و برنامه را برای دریافت بازخورد بیشتر در دسترس عموم قرار داده اند.

 اگر می‌خواهید برنامه را آزمایش کنید، می‌توانید متنی را که در ChatGPT نوشته‌اید در اینجا ارزیابی کنید .


مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا