آشپزیتغذیه

مزایای شگفت انگیز تخم مرغ را برای سلامتی

مزایای شگفت انگیز تخم مرغ را برای سلامتی – تحقیقات جدید مزایای شگفت انگیز تخم مرغ را برای سلامتی روشن می کند

یک مطالعه جدید در مورد مصرف تخم مرغ در جوانان سالم نشان می دهد که تخم مرغ کامل مواد مغذی مفید را بدون تأثیر منفی بر بیماری قلبی یا نشانگرهای دیابت افزایش می دهد.

این تحقیق همچنین پاسخ‌های رژیم غذایی خاص جنسیت را برجسته می‌کند و زمینه را برای مطالعات آینده در مورد تغذیه شخصی فراهم می‌کند.

تحقیقات جدید درک تأثیر تغذیه ای مصرف تخم مرغ را در بزرگسالان جوان و سالم گسترش می دهد.

آیا تخم مرغ برای شما مفید است؟

دانشمندان سال هاست که در حال بررسی این سوال تفرقه انگیز بوده اند.

برخی دریافته اند که مصرف تخم مرغ LDL یا کلسترول “بد” و نشانگرهای التهابی مرتبط با بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد، در حالی که برخی دیگر فواید مصرف تخم مرغ را به دلیل تراکم غذایی آن برجسته کرده اند.

کاترین جی. اندرسن، دانشیار علوم تغذیه در کالج کشاورزی، بهداشت و منابع طبیعی، اخیراً مطالعه‌ای را در Nutrients منتشر کرده است.

که دیدگاه وسیع تری در مورد نتایج تغذیه ای مصرف تخم مرغ در بزرگسالان جوان سالم ارائه می دهد.

بیشتر مقالات تحقیقاتی موجود که اثرات سلامتی تخم‌مرغ را ارزیابی می‌کنند، بر روی محدوده محدودتری از اندازه‌گیری‌های بالینی استاندارد تمرکز می‌کنند و به نشانگرهای زیستی برای بیماری قلبی، دیابت، ترکیب بدن، التهاب، سلامت ایمنی و کم‌خونی به‌صورت مجزا نگاه می‌کنند.

شرکت کنندگان در این مطالعات همچنین تمایل به داشتن عوامل خطر از قبل برای بیماری مزمن دارند.

آنها معمولاً از تغییرات رژیم غذایی اضافی مانند برنامه های کاهش وزن نیز پیروی می کنند.

این عوامل می توانند تفسیرها را در مورد چگونگی تأثیر تخم مرغ بر نشانگرهای سلامت در جمعیت عمومی یا جوان و سالم پیچیده کنند.

کاترین اندرسن اخیراً مطالعه‌ای را در Nutrients منتشر کرده است که چشم‌انداز وسیع‌تری در مورد نتایج تغذیه‌ای مصرف تخم مرغ در بزرگسالان جوان سالم ارائه می‌دهد.

اندرسن و همکارانش یک مطالعه جامع‌تر و متمرکز بر بالینی انجام دادند که بسیاری از اندازه‌گیری‌های سلامتی را در نظر می‌گرفت که پزشک در طول یک دوره معمول فیزیکی به آنها نگاه می‌کرد.

اندرسن می گوید: «این کمک می کند تا تصویری جامع از اثرات مصرف تخم مرغ در جمعیت جوان و سالم با استفاده از نشانگرهای زیستی بالینی استاندارد و معمول ارائه شود.» “ما معتقدیم که این امکان را برای ترجمه بیشتر به عموم مردم فراهم می کند.”

یافته‌های مربوط به کولین و خطر بیماری قلبی

در این مطالعه عدم خوردن تخم مرغ، سه عدد سفیده تخم مرغ در روز و سه عدد تخم مرغ کامل در روز مقایسه شد.

شرکت کنندگان می توانستند تخم مرغ ها را هر طور که ترجیح می دادند آماده کنند.

اندرسن دریافت که نمونه های خون افزایش قابل توجهی در کولین، یک ماده مغذی ضروری که در زرده تخم مرغ یافت می شود، نشان داد، زمانی که شرکت کنندگان روزانه تخم مرغ کامل می خوردند.

مصرف کولین با افزایش متابولیت موسوم به TMAO مرتبط است که با بیماری قلبی مرتبط است.

اما مطالعه اندرسن نشان داد که TMAO در این جمعیت با وجود افزایش کولین تغییری نکرده است.

آندرسن می‌گوید: «این بهترین سناریو است. “ما می خواهیم مقادیر غنی از این ماده مغذی مهم را داشته باشیم، اما این متابولیت را که به طور بالقوه می تواند باعث ایجاد بیماری قلبی عروقی شود را افزایش ندهیم.”

تاثیر بر التهاب، کلسترول و دیابت

محققان هیچ تغییر نامطلوبی را در التهاب یا سطح کلسترول خون مشاهده نکردند.

آنها همچنین دریافتند که خوردن تخم مرغ کامل نسبت به خوردن سفیده تخم مرغ تأثیر منفی کمتری بر نشانگرهای مرتبط با خطر دیابت دارد.

به طور کلی، شرکت کنندگان در هنگام مصرف کامل تخم مرغ، تراکم مواد مغذی بیشتری در رژیم غذایی خود داشتند، علاوه بر هماتوکریت بالاتر – معیاری از تراکم گلبول های قرمز خون در خون، که می تواند در کم خونی کاهش یابد.

اندرسن می‌گوید: «این واقعیت که ما به محدوده جامع اندازه‌گیری نگاه می‌کردیم، ارزیابی بهتری از تأثیرات کلی مصرف تخم‌مرغ را که ممکن است انتظار داشته باشیم، امکان‌پذیر می‌کند.»

“من فکر می کنم این مهم است زیرا اگر یک تغییر نشانگر را ببینید که کمتر مثبت است، می توانید تغییرات مفیدی را در دیگران ببینید.”

اثرات خاص جنسیت و تحقیقات آینده

این مطالعه شامل شرکت کنندگان مرد و زن بود. حدود نیمی از شرکت کنندگان زن از یک قرص ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کردند.

این به اندرسن اجازه داد تا به تفاوت‌های بالقوه بین نتایج تغذیه‌ای برای زنانی که قرص مصرف می‌کنند و کسانی که قرص مصرف نمی‌کنند، نگاه کند.

اندرسن می‌گوید: «این‌ها داروهای بسیار رایجی هستند، و مطالعاتی وجود ندارد که تأثیر مصرف این داروها را بر نحوه واکنش فرد به یک مداخله غذایی بررسی کرده باشد».

در حالی که همه از نظر آماری معنی دار نیستند، محققان تفاوت هایی را در این زیر گروه مشاهده کردند.

نمونه‌های خون شرکت‌کنندگان زن که قرص مصرف نمی‌کردند، افزایش بیشتری در نسبت کلسترول تام به کلسترول HDL داشتند که یک عامل خطر برای بیماری قلبی در نظر گرفته می‌شود.

اندرسن می‌گوید: «این برعکس آن چیزی بود که می‌توانستیم انتظار داشته باشیم.

زیرا داروهای ضد بارداری هورمونی اغلب با تغییرات متابولیک نامطلوب همراه است.

اما در این مورد، به نظر می‌رسد که در پاسخ به تخم‌مرغ، اثر محافظتی بیشتری دارد.

شرکت‌کنندگان زن که قرص مصرف نمی‌کردند نیز در مقایسه با شرکت‌کنندگانی که قرص مصرف می‌کردند، افزایش بیشتری در مونوسیت‌های خون داشتند.

مونوسیت ها بخشی از خط اول دفاع ایمنی بدن هستند.

جالب توجه است، صرف نظر از مصرف دارو، تغییرات در پروفایل ایمنی بالینی ناشی از مصرف کامل تخم مرغ با تعدادی از معیارهای بالینی HDL مرتبط است.

این مقاله اولین مقاله از مجموعه ای است که در آن اندرسن به بررسی مسیرهای مکانیکی مربوط به مصرف تخم مرغ و رابطه HDL-ایمنی می پردازد.

سایر سوالات آزمایشگاه او شامل ترکیب ذرات HDL و ظرفیت آنها برای تنظیم فعالیت سلول های ایمنی است، زیرا اخیراً مشخص شده است که HDL می تواند صدها پروتئین و نه فقط کلسترول را حمل کند.

اندرسن همچنین قصد دارد تفاوت‌ها را در نتایج تغذیه‌ای خوردن تخم‌مرغ در شرکت‌کنندگان مسن‌تر و جوان‌تر بررسی کند.

اندرسن می‌گوید: «روند در زمینه تغذیه، ایجاد چارچوبی برای توصیه‌های دقیق یا شخصی‌سازی‌شده تغذیه است و بررسی می‌کند که چگونه تفاوت‌های سن، جنس، ژنتیک، ترکیب میکروبیوم و موارد دیگر می‌تواند بر پاسخ فرد به مداخله غذایی تأثیر بگذارد.»

“مطمئناً، این چیزی است که آزمایشگاه من و سایرین در بخش من شروع به بررسی بیشتر کرده اند.”

مزایای شگفت انگیز تخم مرغ را برای سلامتی

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا