ادویهپزشکی

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان- سیر که به شدت معطر و طعم‌دار است، تقریباً در همه غذاهای جهان استفاده می‌شود. وقتی خام خورده شود، طعمی قوی و تند دارد تا با فواید واقعاً قدرتمند سیر مطابقت داشته باشد.

به خصوص دارای ترکیبات گوگردی خاصی است که اعتقاد بر این است که مسئول عطر و طعم آن و همچنین اثرات بسیار مثبت آن بر سلامت انسان است.

فواید سیر پس از فواید زردچوبه در میزان تحقیقاتی که این ابر غذای فوق العاده را حمایت می کند ، رتبه دوم را دارد .

در زمان انتشار این مقاله، بیش از 7600 مقاله بررسی شده وجود دارد که توانایی این سبزی را در پیشگیری و بهبود طیف گسترده ای از بیماری ها ارزیابی کرده است.

آیا می دانید همه این تحقیقات چه چیزی را نشان داده است؟

خوردن سیر به طور منظم نه تنها برای ما مفید است، بلکه با کاهش یا حتی کمک به پیشگیری از چهار علت اصلی مرگ در سراسر جهان، از جمله بیماری قلبی، سکته، سرطان و عفونت مرتبط است .

موسسه ملی سرطان هیچ مکمل غذایی را برای پیشگیری از سرطان توصیه نمی کند ، اما سیر را به عنوان یکی از چندین سبزیجات با خواص ضد سرطانی بالقوه می شناسد.

به غیر از شدیدترین و نادرترین شرایط، همه افراد روی کره زمین باید این سبزی را مصرف کنند. بسیار مقرون به صرفه است، رشد آن بسیار آسان است و طعمی کاملاً فوق العاده دارد.

درباره فواید سیر، کاربردها، تحقیقات، نحوه پرورش سیر خود و برخی دستور العمل های خوشمزه بیشتر بیاموزید.

سیر چیست؟

Allium sativum گیاهی است چند ساله از خانواده آماریلیس ( Amaryllidaceae )، دسته ای از گیاهان پیازی شکل که شامل پیازچه ، تره فرنگی ، پیاز ، موسیر و پیازچه است .

در حالی که سیر اغلب به عنوان یک گیاه یا ادویه استفاده می شود، از نظر گیاه شناسی یک سبزی محسوب می شود. و بر خلاف سایر سبزیجات، بیشتر احتمال دارد که با مواد دیگر به غذا اضافه شود تا اینکه به تنهایی پخته شود.

سیر در زیر خاک به شکل پیاز رشد می کند. این پیاز دارای شاخه های سبز بلندی است که از بالا بیرون می آیند در حالی که ریشه های آن به سمت پایین کشیده می شوند.

گیاه سیر بومی آسیای مرکزی است اما به طور وحشی در ایتالیا و همچنین جنوب فرانسه رشد می کند. پیاز این گیاه همان چیزی است که همه ما به عنوان سبزی می شناسیم.

حبه سیر چیست؟ پیاز سیر با چندین لایه از پوست کاغذی غیرقابل خوردن پوشیده شده است که وقتی پوست کنده شود تا 20 پیاز خوراکی به نام میخک در داخل آن ظاهر می شود.

وقتی صحبت از انواع متعدد سیر می شود، آیا می دانستید که بیش از 600 گونه نام از این گیاه وجود دارد؟ به طور کلی، دو زیرگونه اصلی وجود دارد: sativum (نرم گردن) و ophioscorodon (گردن سخت).

ساقه‌های این نوع گیاهان متفاوت است، ساقه‌های گردن نرم از برگ‌هایی تشکیل شده‌اند که نرم باقی می‌مانند، در حالی که گردن‌های سخت سفت و سخت هستند.

سس سیر توسط یقه سخت تولید می شود و می توان آن را برای طعم ملایم، شیرین و حتی فلفلی به دستور العمل ها اضافه کرد.

ارزش غذایی سیر

تغذیه سیر حاوی مواد مغذی حیاتی بی شماری است – فلاونوئیدها ، الیگوساکاریدها، اسیدهای آمینه ، آلیسین و سطوح بالای گوگرد (فقط به نام چند) – و ثابت شده است که خوردن منظم این سبزی فواید سلامتی باورنکردنی دارد.

سیر خام همچنین حاوی تقریباً 0.1 درصد اسانس است که اجزای اصلی آن شامل آلیل پروپیل دی سولفید، دی آلیل دی سولفید و دی آلیل تری سولفید است.

سیر خام به طور معمول برای پخت و پز و اهداف دارویی توسط میخک اندازه گیری می شود. هر میخک مملو از اجزای ارتقا دهنده سلامتی است.

یک حبه (تقریباً سه گرم) سیر خام حاوی حدود:

4.5 کالری
1 گرم کربوهیدرات
0.2 گرم پروتئین
فیبر 0.1 گرم
0.1 میلی گرم منگنز (3 درصد DV)
0.9 میلی گرم ویتامین C (2 درصد DV)
5.4 میلی گرم کلسیم (1 درصد DV)
0.4 میکروگرم سلنیوم (1 درصد DV)
اینها تنها برخی از مهمترین مواد مغذی موجود در این سبزی هستند.

همچنین حاوی آلیین و آلیسین است که هر دو ترکیبات گوگردی برای سلامتی هستند. فواید آلیسین به ویژه در مطالعات به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است.

دانشمندان علاقه مند به پتانسیل این ترکیبات گوگردی مشتق شده از این سبزی برای پیشگیری و درمان بیماری های مزمن و کشنده مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی و سایر فواید سیر هستند.

فواید سیر

همانطور که می بینید، فواید سیر خام فراوان است. می‌توان آن را به‌عنوان شکل مؤثری از داروهای گیاهی به روش‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله موارد زیر.

 1. بیماری قلبی
  بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیماری قلبی قاتل شماره 1 در ایالات متحده و پس از آن سرطان است.
 2. این سبزی به طور گسترده ای به عنوان یک عامل پیشگیری کننده و درمان بسیاری از بیماری های قلبی عروقی و متابولیک از جمله تصلب شرایین، چربی خون، ترومبوز، فشار خون بالا و دیابت شناخته شده است.

یک بررسی علمی از مطالعات تجربی و بالینی در مورد فواید سیر نشان داد که به طور کلی، مصرف این سبزی دارای اثرات محافظت کننده قلبی قابل توجهی در مطالعات حیوانی و انسانی است.

احتمالاً شگفت انگیزترین ویژگی این است که نشان داده شده است که با از بین بردن تجمع پلاک در شریان ها به معکوس کردن بیماری قلبی اولیه کمک می کند.

یک مطالعه تصادفی دوسوکور در سال 2016 که در مجله تغذیه منتشر شد، شامل 55 بیمار 40 تا 75 ساله بود که به سندرم متابولیک مبتلا بودند .

نتایج این مطالعه نشان داد که عصاره سیر کهنه به طور موثر پلاک را در شریان های کرونر (شریان های خون رسانی به قلب) در بیماران مبتلا به سندرم متابولیک کاهش می دهد.

یکی از محققین اصلی، متیو جی. بوداف، MD، خاطرنشان کرد :

این مطالعه نشان دیگری از فواید این مکمل در کاهش تجمع پلاک نرم و جلوگیری از تشکیل پلاک جدید در عروق است که می تواند باعث بیماری قلبی شود.

ما چهار مطالعه تصادفی‌سازی شده را تکمیل کرده‌ایم و آنها ما را به این نتیجه رساندند که عصاره سیر پیر می‌تواند به کند کردن پیشرفت آترواسکلروز و معکوس کردن مراحل اولیه بیماری قلبی کمک کند.

 1. سرطان
  بر اساس بررسی منتشر شده در Cancer Prevention Research ، اعتقاد بر این است که سبزیجات آلیوم، به ویژه سیر و پیاز، و ترکیبات سولفور بیواکتیو آنها در هر مرحله از تشکیل سرطان تأثیر می‌گذارند و بر بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی که خطر سرطان را تغییر می‌دهند، تأثیر می‌گذارند .

به گفته مؤسسه ملی سرطان مؤسسه ملی بهداشت:

چندین مطالعه جمعیتی نشان می دهد که بین افزایش مصرف سیر و کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان معده، روده بزرگ، مری، پانکراس و سینه ارتباط وجود دارد.

مؤسسه ملی سرطان توضیح می دهد که وقتی صحبت از نحوه عملکرد مصرف این سبزی برای جلوگیری از سرطان می شود:

… اثرات محافظتی سیر ممکن است از خواص ضد باکتریایی آن یا توانایی آن در جلوگیری از تشکیل مواد سرطان‌زا، توقف فعال شدن مواد سرطان‌زا، افزایش ترمیم DNA، کاهش تکثیر سلولی یا القای مرگ سلولی ناشی شود.

یک مطالعه فرانسوی روی 345 بیمار مبتلا به سرطان سینه نشان داد که افزایش مصرف سیر، پیاز و فیبر با کاهش آماری قابل توجهی در خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است.

سرطان دیگری که مشخص شده است این سبزی به طور خاص بر آن تأثیر مثبت می گذارد، سرطان پانکراس است که یکی از کشنده ترین انواع آن است.

خبر خوب این است که تحقیقات علمی نشان می دهد که افزایش مصرف سیر ممکن است خطر ابتلا به سرطان پانکراس را کاهش دهد.

یک مطالعه مبتنی بر جمعیت که در منطقه خلیج سانفرانسیسکو انجام شد نشان داد که خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده در افرادی که مقادیر بیشتری سیر و پیاز مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که مقادیر کمتری مصرف می‌کنند، 54 درصد کمتر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که افزایش مصرف کلی سبزیجات و میوه ها ممکن است از ابتلا به سرطان پانکراس محافظت کند.

این سبزی محبوب در مورد درمان سرطان نیز نویدبخش است. ترکیبات آلی گوگردی آن، از جمله DATS، DADS، آجوئن و اس-آلیل مرکاپتوسیستئین، زمانی که در آزمایش‌های آزمایشگاهی به سلول‌های سرطانی اضافه می‌شوند، باعث توقف چرخه سلولی می‌شوند.

علاوه بر این، مشخص شده است که این ترکیبات گوگردی زمانی که به رده های سلولی سرطانی مختلف رشد کرده در کشت اضافه می شوند، باعث القای آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلولی) می شوند.

مصرف خوراکی عصاره سیر مایع و اس-آلیل سیستئین (SAC) نیز باعث افزایش مرگ سلول های سرطانی در مدل های حیوانی سرطان دهان شده است.

به طور کلی، این سبزی به وضوح پتانسیل واقعی را به عنوان یک غذای مبارزه با سرطان نشان می دهد که نباید نادیده گرفته شود یا از آن صرف نظر کرد.

 1. فشار خون بالا
  یک پدیده جالب این است که نشان داده شده است که این گیاه رایج به کنترل فشار خون بالا کمک می کند.
 2. یک مطالعه به تأثیر عصاره سیر کهنه شده به عنوان یک درمان کمکی برای افرادی که قبلاً داروهای ضد فشار خون مصرف می‌کردند و هنوز فشار خون کنترل‌ناپذیری داشتند، بررسی شد.

این مطالعه که در مجله علمی Maturitas منتشر شد ، 50 نفر را با فشار خون “غیرقابل کنترل” ارزیابی کرد .

مشخص شد که مصرف چهار کپسول عصاره سیر کهنه شده (960 میلی گرم) در روز به مدت سه ماه باعث کاهش فشار خون به طور متوسط ​​10 امتیاز می شود.

مطالعه دیگری که در سال 2014 منتشر شد، نشان داد که این سبزی پتانسیل کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون را دارد، مانند داروهای استاندارد BP.

این مطالعه بیشتر توضیح می دهد که پلی سولفیدهای این سبزی باعث باز شدن یا گشاد شدن رگ های خونی و در نتیجه کاهش فشار خون می شود.

4. سرماخوردگی و عفونت

آزمایش‌ها نشان داده‌اند که سیر (یا ترکیبات شیمیایی خاص مانند آلیسین موجود در سبزیجات) در از بین بردن میکروارگانیسم‌های بی‌شماری مسئول برخی از شایع‌ترین و نادرترین عفونت‌ها، از جمله سرماخوردگی، بسیار مؤثر است.

 در واقع ممکن است به جلوگیری از سرماخوردگی و همچنین سایر عفونت ها کمک کند.

در یک مطالعه، افراد در طول فصل سرد (بین نوامبر و فوریه) به مدت 12 هفته مکمل سیر یا دارونما مصرف کردند.

 آنهایی که مکمل این سبزی مصرف کردند کمتر دچار سرماخوردگی شدند و اگر سرما خورده بودند سریعتر از گروه دارونما بهبود پیدا کردند.

گروه دارونما نیز احتمال ابتلا به بیش از یک سرماخوردگی در طول دوره درمان 12 هفته‌ای را داشت.

این مطالعه توانایی این سبزی در جلوگیری از سرماخوردگی را به عنصر فعال بیولوژیکی ستاره آن، آلیسین نسبت می دهد.

 خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد قارچی آن می تواند به تسکین سرماخوردگی و همچنین سایر عفونت ها کمک کند.

اعتقاد بر این است که آلیسین به ویژه نقش مهمی در قدرت ضد میکروبی این سبزی دارد.

5. ریزش موی مردانه و زنانه (آلوپسی)

یک کارآزمایی بالینی برای آزمایش آنچه که یک نظرسنجی نشان داده است که در ترکیه یک عمل رو به رشد است انجام شد: استفاده از سیر برای درمان طاسی.

 محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ایران آزمایش کردند که چگونه ژل سیر دو بار در روز به مدت سه ماه روی پوست سر می تواند بر افرادی که برای آلوپسی کورتون مصرف می کنند تأثیر بگذارد.

آلوپسی یک بیماری پوستی خودایمنی شایع است که باعث ریزش مو در پوست سر، صورت و گاهی در نواحی دیگر بدن می شود. در حال حاضر درمان های مختلفی در دسترس است، اما هنوز هیچ درمانی مشخص نیست.

محققان دریافتند که استفاده از ژل به میزان قابل توجهی بر اثربخشی درمانی کورتیکواستروئید موضعی در درمان آلوپسی آره آتا افزوده است.

 اگرچه این مطالعه مستقیماً آن را آزمایش نکرد، استفاده از روغن نارگیل تزریق شده با سیر به عنوان یک درمان مستقل ممکن است حتی به عنوان یک درمان ریزش مو مفیدتر باشد زیرا خطر جذب کورتیکواستروئیدهای مضر در پوست را کاهش می دهد.

6. بیماری آلزایمر و زوال عقل

بیماری آلزایمر نوعی زوال عقل است که می تواند توانایی تفکر واضح، انجام کارهای روزمره و در نهایت به یاد آوردن آنها را از بین ببرد.

 این سبزی حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند از مکانیسم های محافظتی بدن در برابر آسیب های اکسیداتیو که می تواند به این بیماری های شناختی کمک کند، پشتیبانی کند.

وقتی صحبت از بیماران آلزایمر می شود، پلاک های پپتیدی β-آمیلوئید معمولاً در سیستم عصبی مرکزی مشاهده می شوند و این رسوبات پلاکی منجر به تولید گونه های فعال اکسیژن و آسیب عصبی (سلول های سیستم عصبی) می شود.

مطالعه ای که در مجله Neurochemistry منتشر شد ، “خواص محافظت کننده عصبی و عصبی قابل توجهی” عصاره سیر کهنه و ترکیب فعال آن SAC را نشان داد.

 محققان از یافته های خود به این نتیجه رسیدند که عصاره کهنه شده همراه با SAC می تواند برای تولید داروهای آینده برای درمان بیماری آلزایمر استفاده شود.

7. دیابت

ثابت شده است که خوردن این سبزی محبوب به تنظیم سطح قند خون کمک می کند، به طور بالقوه اثرات برخی از عوارض دیابت را متوقف یا کاهش می دهد، همچنین با عفونت ها مبارزه می کند، کلسترول LDL را کاهش می دهد و گردش خون را تشویق می کند.

مطالعه روی موش‌های دیابتی نشان داد که این سبزی ممکن است در بهبود سلامت کلی بیماران دیابتی، از جمله کاهش عوارض شایع دیابت مانند تصلب شرایین و نفروپاتی بسیار مفید باشد.

 این موش‌ها که  روزانه یک عصاره سیر خام را به مدت هفت هفته دریافت می‌کردند ، سطح سرمی گلوکز (سطح قند خون)، کلسترول و تری گلیسیرید را به میزان قابل‌توجهی کاهش دادند.

در مقایسه با گروه کنترل، موش‌های دریافت‌کننده سیر خام 57 درصد گلوکز سرم کمتر، 40 درصد سطح کلسترول سرم و 35 درصد تری گلیسیرید کمتر داشتند.

 علاوه بر این، سطح پروتئین ادرار در موش های تحت درمان با سیر 50 درصد کمتر بود.

مطالعه دیگری همچنین نشان داد که برای بیماران دیابت نوع II، سیر به طور قابل توجهی سطح کلسترول خون را بهبود می بخشد .

 به طور خاص، مصرف آن باعث کاهش کلسترول تام و کلسترول LDL (بد) و افزایش متوسط ​​کلسترول HDL در مقایسه با دارونما شد.

8. رفع مشکلات پوستی

سیر فواید بالقوه زیادی برای پوست دارد . یافته‌های آزمایشگاهی نشان داد که ممکن است مانند برخی از درمان‌های مرسوم فعلی برای کلوئید عمل کند و آن را به یک درمان احتمالی امیدوارکننده تبدیل کند.

برای استفاده، چند حبه سیر را له کنید (در حالت ایده آل با پرس سیر) و مستقیماً روی پوست بمالید. بعد از 15 دقیقه یا اگر متوجه سوزش شدید بشویید.

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

نحوه استفاده

سیر برای خواص میکروبی بهتر است به صورت خام استفاده شود، اگرچه سیر پخته هنوز هم ارزش زیادی دارد.

 در واقع، ارزش آنتی اکسیدانی در هنگام پخته شدن برابر است (یا گاهی اوقات حتی بیشتر)، که غیرقابل تصور است، زیرا پخت و پز برای بیشتر غذاها باعث کاهش محتوای غذایی می شود.

برای پوست و عفونت

راه دیگر استفاده از سیر برای عفونت است. استفاده از روغن های گیاه سیر یک درمان طبیعی عالی برای بسیاری از انواع عفونت ها از جمله عفونت های گوش و پوست و همچنین گلودرد است.

فرهنگ‌های سنتی که معمولاً با این نوع بیماری‌ها دست و پنجه نرم نمی‌کنند، به طور منظم از این در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند.

برای کاهش وزن

این گیاه به افزایش متابولیسم شما کمک می کند که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

 افزودن سیر خام یا پخته شده به وعده های غذایی سالم و متعادل هر روز می تواند باعث کاهش وزن شود.

علاوه بر فواید این گیاه، ممکن است از نظر جنسی نیز کمک کند. از آنجایی که آلیسین جریان خون را در اندام های تولید مثلی تقویت می کند و گردش خون را تحریک می کند، ممکن است متوجه شوید که افزودن این سبزی به رژیم غذایی، سلامت جنسی شما را بهبود می بخشد.

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

دستور پخت

اگر می خواهید از قدرت شفابخش این سبزی استفاده کنید، سعی کنید آن را به برخی از دستور العمل های مورد علاقه خود اضافه کنید. امکانات این لوازم آشپزخانه واقعا بی پایان است.

می توانید سیر خام را به دستور العمل هایی که سرخ شده، برشته یا پخته می شوند اضافه کنید.

 همچنین می توانید مقداری سیر خام را در سس سالاد خانگی بعدی، ماریناد، سس گوجه فرنگی، سوپ یا خورش بریزید.

افزودن سیر خام به هر غذای سبزیجات، ماهی یا گوشت مطمئناً طعم آن را تشدید می کند و فوایدی برای سلامتی دارد.

 البته، فواید سیر پخته شده نیز چشمگیر است و زمانی که به وعده های غذایی اضافه می شود، طعم ملایم تری ارائه می دهد، مانند سیر آیولی (سیر سرخ شده با روغن زیتون).

تفت دادن سیر نیز یک گزینه آسان برای پختن سیر است. به سادگی سر بالایی را جدا کنید تا میخک ها در معرض دید قرار گیرند. سپس روی آن را با روغن زیتون بریزید و با فویل بپیچید.

برای تفت دادن سیر، آن را به مدت 30 دقیقه در فر 400 درجه بگذارید تا حبه ها قهوه ای و نرم شوند.

در نهایت، چه از حبه سیر به صورت خام یا پخته استفاده کنید، می توانید با خرد کردن یا له کردن آن و اجازه دادن به آن قبل از خوردن، فواید سیر را افزایش دهید.

سیر خرد شده یا خرد شده آنزیم های آلیناز را در سلول های سبزیجات فعال می کند و نشستن به این آنزیم ها اجازه می دهد تا مقداری از آلین حبه را به آلیسین تبدیل کنند.

 سپس آلیسین به سرعت تجزیه می شود و انواع ترکیبات آلی گوگردی را تشکیل می دهد.

دانشمندان پیشنهاد می کنند که اجازه دهید سیر به مدت 10 دقیقه پس از خرد کردن یا له کردن قبل از پختن بماند.

برای چرخ کردن سیر، پوست آن را جدا کرده، حبه ها را جدا کرده و با قسمت صاف یک چاقوی بزرگ له کنید.

 ابتدا میخک خرد شده را درشت خرد کنید و سپس دوباره با یک حرکت تاب دار روی آن بروید و با استفاده از یک دست دسته چاقو را بگیرید و با دست دیگر چاقو را از بالا تکان دهید.

برای خرد کردن حبه ها نیز می توان از پرس سیر استفاده کرد.

علاوه بر این دستور العمل های سالم، برخی از روش های محبوب استفاده از سیر در غذا عبارتند از:

 • نان سیر (بهتر است با نان جوانه زده و تازه پخته شده)
 • سیر با روغن زیتون روی ماکارونی بدون گلوتن یا گندم کامل
 • پوره سیب زمینی سیر
 • کره سیر که می تواند برای طعم و مزه بیشتر به نان یا سبزیجات اضافه شود
فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

چگونه سیر در خانه بکاریم

سیر یکی از ساده ترین گیاهان برای رشد است. و در مناطق مختلف ایران و جهان رشد می کند

حبه های باقی مانده از غذای کاری یا دستور سیر خود را دور نریزید. استفاده از ضایعات غذای میخک برای رشد مجدد گیاهان سیر بسیار ساده است.

برای کاشت سیر، انتهای ریشه حبه ها را در یک نقطه آفتابی در باغچه خود قرار دهید و پس از اینکه پیاز آنها را تولید کرد، شاخه ها را کوتاه کنید.

 این سبزی در خاک های خشک، سست و با زهکشی خوب در مکان های آفتابی شکوفا می شود.

زمان برداشت سیر نیاز به قضاوت خوبی دارد، اما به طور کلی، وقتی متوجه می شوید که برگ های پایینی در حال رشد هستند، می توانید چند پیاز را بیرون بیاورید و بررسی کنید که آیا آنها برای خوردن آماده هستند یا خیر. (حتی برای حفظ پوست سیر مفید است .)

هر پیاز از چهار تا 20 میخک تشکیل شده است که وزن هر میخک حدود یک گرم است. مکمل های سیر را می توان از سیر تازه، خشک شده یا کهنه – یا روغن سیر تهیه کرد.

سیر سیاه نوعی سیر کاراملی شده است که برای اولین بار به عنوان یک ماده غذایی در آشپزی آسیایی مورد استفاده قرار گرفت. برای ایجاد سیر سیاه، سرها در طی چند هفته گرم می شوند.

این فرآیند حرارت دادن باعث سیاه شدن رنگ سیر می شود. همچنین آن را شیرین و شربتی می کند. انواع سیاه اکنون برای خرید در ایالات متحده موجود است.

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

خطرات و عوارض جانبی

آیا خوردن سیر خام می تواند مضر باشد؟ هنگامی که سیر خام از طریق دهان مصرف شود، می تواند باعث ایجاد موارد زیر شود:

 • احساس سوزش در دهان یا معده
 • بوی بد دهان
 • سوزش سردل
 • گاز
 • نفخ
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • بوی بدن
 • اسهال

احتمال این عوارض جانبی با افزایش مقدار مصرف افزایش می یابد.

به طور کلی، سیر به هر شکلی می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد زیرا به عنوان یک رقیق کننده طبیعی خون عمل می کند.

 اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، قبل از مصرف سیر خام با پزشک خود صحبت کنید. به دلیل نگرانی های خونریزی، مصرف سبزی را حداقل دو هفته قبل از هر عمل جراحی برنامه ریزی شده قطع کنید.

در دوران بارداری و شیردهی، اعتقاد بر این است که این سبزی در مقادیر غذایی بی خطر است، اما ممکن است در مقادیر دارویی بی خطر باشد.

فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

زمانی که از طریق خوراکی به مقدار مناسب و برای مدت کوتاه مصرف شود، گفته می شود که برای کودکان بی خطر است. با این حال، هرگز نباید در دوزهای زیاد به کودکان داده شود.

اگر هر گونه مشکل گوارشی دارید، مهم است بدانید که سیر خام می تواند دستگاه گوارش را تحریک کند. افراد مبتلا به زخم باید به احتمال زیاد از مصرف این سبزی خام خودداری کنند.

برای جلوگیری از تشدید مشکلات گوارشی، سیر خام را با معده خالی نخورید.

 اگر مستقیماً روی پوست استفاده شود می تواند باعث تحریک شدید پوستی مانند سوختگی شود، بنابراین در تماس با پوست احتیاط کنید.

اگر فشار خون پایین، زخم یا سایر مشکلات گوارشی، مشکلات تیروئید یا هر گونه نگرانی دائمی دیگر برای سلامتی دارید، قبل از مصرف سیر خام با پزشک خود صحبت کنید.

همچنین در صورت مصرف هر گونه دارو، به خصوص موارد زیر، قبل از مصرف دارو با پزشک خود صحبت کنید:

 • داروهای رقیق کننده خون
 • ایزونیازید (نیدرازید)
 • قرص های ضد بارداری
 • سیکلوسپورین
 • داروهای HIV/AIDS
 • داروهای ضد انعقادی غیراستروئیدی

اینها بهترین راهها برای محافظت در برابر هرگونه عوارض جانبی احتمالی هستند:

 • آن را در دوزهای آشپزی مصرف کنید
 • غذاهای سنتی بخورید
 • از مصرف سیر خام در مقادیر زیاد خودداری کنید

نتیجه گیری

 • برخی از عمیق ترین فواید سیر خام که توسط علم ثابت شده است عبارتند از کمک به معکوس کردن بیماری قلبی در مراحل اولیه، پیشگیری و مبارزه با انواع سرطان، بهبود سلامت بیماران دیابتی و حتی نویدبخش بیماری های شناختی جدی مانند آلزایمر.
 • برای استفاده حداکثری از ترکیبات فعال آن، بهتر است آن را به صورت خام مصرف کنید یا قبل از اینکه آن را به دستور پخت خود اضافه کنید، آن را خرد کنید/برش دهید و آن را برای مدتی (10 دقیقه) کنار بگذارید.
 • یک میخک همراه با یک وعده غذایی هر روز یک راه عالی و آسان برای شروع به دست آوردن فواید به طور مداوم است. به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات گوارشی و همچنین بوی بد دهان، نسخه خام آن را با غذا به جای با معده خالی مصرف کنید.
 • اگر برایتان سخت است که از شر نفس سیر خلاص شوید، فقط سعی کنید بعد از آن مقداری جعفری خام بخورید .
فواید سیر برای بیماری های قلبی، سرطان

منبعمهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا