طب سنتی

طب جایگزین یا طب مدرن؟

طب جایگزین یا طب مدرن؟ – روش های درمانی جایگزین و مدرن از جمله موضوعاتی است که امروزه مورد بحث قرار می گیرد. وقتی صحبت از سلامتی می شود.

گاهی اوقات همه ما در تصمیم گیری و انتخاب درمان مناسب دچار مشکل می شویم.

 سپردن کار به پزشکان همیشه بهترین تصمیم است، اما حتی پس از گرفتن نظر پزشکان متخصص در زمینه خود، همیشه یک سوال برای ما پیش می آید.

هنگامی که طب جایگزین همراه با طب مدرن استفاده شود، می توان به نتایج عالی دست یافت.

 در مقاله ای که در یک مجله خواندم، یک پزشک متخصص در زمینه خود چنین می گوید: “ طب جایگزین، به جای طب مدرن استفاده می شود.

 طب مکمل نامی است که به روش هایی گفته می شود که همراه با طب مدرن استفاده می شود . نمونه هایی از این روش ها طب سوزنی و درمان با گیاهان دارویی است.

 تفاوت آنها با روش های نوین پزشکی این است که اثربخشی و قابلیت اطمینان آنها بیشتر بر پایه پزشکی مبتنی بر شواهد است.

 همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، در صورت استفاده صحیح، طب مکمل پشتیبانی زیادی از درمان مدرن ارائه می‌کند، افراد را از عوارض جانبی محافظت می‌کند، ما را قادر می‌سازد تا بر بیماری‌ها غلبه کنیم و روند درمانی با کیفیت‌تری داشته باشیم.

کسانی هستند که فکر می کنند طب مدرن طب جایگزین را مستثنی می کند. کسانی که این گونه فکر می کنند نباید فراموش کنند که برعکس، سازمان هایی هستند که با روش های علمی به بررسی این موضوعات می پردازند.

 همچنین موسساتی مانند NCCAM (مرکز ملی طب مکمل و جایگزین) وجود دارد که روش‌های درمانی مکمل و جایگزین را در چارچوبی علمی قرار می‌دهند و متخصصانی را در این زمینه تربیت می‌کنند.

پس شباهت های پزشکی مدرن و جایگزین کجاست؟ 

هر دو از گیاهان سود می برند، اما در روش های نوین پزشکی، تنها یک ماده مؤثر از گیاه را که برای بیماری مفید است، جدا می کنند، مکانیسم اثر و مدت اثر آن مشخص می شود و به دارو تبدیل می شود.

 در عوض، چنین استانداردهایی به طور کامل ایجاد نشده است. هیچ ماده فعال واحدی جدا نشده است.

 اما حقیقتی در اینجا وجود دارد. استفاده از کل گیاه ممکن است مفیدتر از استفاده از یک اثر واحد باشد. زیرا این مواد فعال دیگر هستند که این اثر را فعال می کنند.

مهم ترین نکته ای که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که هم درمان جایگزین و هم روش های درمانی نوین باید زیر نظر پزشک متخصص استفاده شود.

منبعمهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا