پزشکی

ارتباط آسپرین و سلامت استخوان

ارتباط آسپرین و سلامت استخوان- برای چندین دهه، آسپرین یک داروی شگفت انگیز نامیده می شود. فهمیدن دلیل آن آسان است. این یک مسکن است. می تواند تب را پایین بیاورد.

 آسپرین می تواند خطر سکته مغزی و حمله قلبی را در افراد در معرض خطر بالای مشکلات قلبی عروقی کاهش دهد و خطر برخی از سرطان ها را کاهش می دهد . آسپرین ارزان، آسان برای تولید، و به طور گسترده بدون نسخه در دسترس است.

در سال‌های اخیر، تحقیقات استفاده از آسپرین را با سلامت بهتر استخوان و کاهش خطر شکستگی استخوان پس از زمین خوردن (که می‌تواند عواقب مخربی به‌ویژه در بین افراد مسن‌تر داشته باشد) مرتبط دانسته است.

 اکنون، یک مطالعه جدید با دقت بیشتری به فواید بالقوه برای استخوان ها می پردازد.

چرا آسپرین برای استخوان ها مفید است؟

ممکن است تعجب آور به نظر برسد که آسپرین بر سلامت استخوان یا خطر شکستگی اثر بگذارد.

 اما آسپرین ممکن است رشد و بقای سلول‌های مغز استخوان را که در تشکیل استخوان نقش دارند، تشویق کند.

 همچنین ممکن است سلول هایی را که استخوان را تجزیه می کنند مهار کند.

 علاوه بر این، آسپرین با پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی ممکن است ضعف را کاهش دهد و سلامت کلی را بهبود بخشد.

 این می تواند منجر به افتادن کمتر و شکستگی استخوان شود.

یک بررسی از مطالعات متعدد نشان داد که استفاده از آسپرین خطر شکستگی را تا 17٪ کاهش می دهد .

 اما مطالعاتی که در آن مرور گنجانده شد ، مشاهده‌ای بودند ، به این معنی که آنها فقط می‌توانستند ارتباط بین مصرف آسپرین و خطر کمتر شکستگی را نشان دهند.

 چنین مطالعاتی نمی تواند ثابت کند که استفاده از آسپرین دلیل واقعی شکستگی های کمتر بوده است.

برای اثبات یا رد این احتمال به مطالعات بهتری نیاز است. خوشبختانه، یکی از آنها به تازگی منتشر شده است – و این سوال را زیر سوال می برد که آیا آسپرین تاثیری بر سلامت استخوان دارد یا خیر.

ارتباط آسپرین و سلامت استخوان

به دست آوردن درک بهتری از آسپرین و سلامت استخوان

این مطالعه جدید که در JAMA منتشر شده است ، اولین کارآزمایی تصادفی شده و کنترل شده برای بررسی ارتباط احتمالی بین مصرف آسپرین و خطر شکستگی است .

 این نوع مطالعه قوی تر از مطالعه مشاهده ای است و می تواند به اثبات اینکه آیا استفاده از آسپرین بر خطر شکستگی تأثیر دارد یا خیر کمک کند.

نزدیک به 17000 سالمند به طور تصادفی برای مصرف روزانه یک آسپرین با دوز پایین (100 میلی گرم) یا یک دارونما یکسان تقسیم شدند.

 سپس آنها از نظر شکستگی یا افتادن جدی در طی یک دوره تقریباً پنج ساله تحت نظر قرار گرفتند.

 سقوط جدی به عنوان سقوطی تعریف شد که منجر به مراجعه به اورژانس یا بستری شدن در بیمارستان شود.

 میانگین سنی شرکت کنندگان در مطالعه 74 سال بود. بیش از نیمی (55%) زن و بیشتر سفیدپوست بودند.

محققان دریافتند:

  • افتادن‌ها و شکستگی‌های شدید شایع بود که 8.6 درصد از افرادی که آسپرین مصرف می‌کردند و 9.5 درصد از افرادی که دارونما مصرف می‌کردند، تجربه کردند.
  • هیچ تفاوتی در خطر شکستگی بین گروه آسپرین و دارونما وجود نداشت.
  • مصرف کنندگان آسپرین میزان سقوط جدی به طور قابل توجهی بالاتری داشتند. این ممکن است به دلیل اثر رقیق کننده خون آسپرین باشد: آسیبی که معمولاً فقط باعث کبودی یا خونریزی جزئی می شود ممکن است در صورت مصرف آسپرین به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشد.

برخلاف مطالعات مشاهده‌ای قبلی، این یافته‌ها از استفاده از آسپرین با دوز پایین برای بهبود سلامت استخوان یا کاهش شکستگی‌های مرتبط با سقوط پشتیبانی نمی‌کنند.

چه چیز دیگری در مورد آسپرین مهم است؟

در حالی که ممکن است به نظر برسد که آسپرین یک درمان بی خطر است، اما جوانب منفی برای بزرگسالان وجود دارد، از جمله نرخ بالاتر سقوط جدی همانطور که در این تحقیق جدید اشاره شد. علاوه بر این:

  • آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی عامل اصلی زخم معده و خونریزی دستگاه گوارش هستند.
  • واکنش به آسپرین می تواند جدی باشد. اینها شامل واکنش های آلرژیک و بدتر شدن شرایط تنفسی مانند سینوزیت یا آسم است.
  • اثر رقیق کننده خون آسپرین ممکن است باعث خونریزی جدی در فردی با اختلالات خونی خاص (مانند هموفیلی) یا در فردی که قبلاً رقیق کننده خون دیگری مصرف می کند، شود.
  • درمان با آسپرین برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی برای چندین دهه محبوب بوده است. با این حال، تحقیقات و دستورالعمل های اخیر نشان می دهد که افراد نباید به طور معمول آسپرین مصرف کنند، مگر اینکه دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده باشند یا خطرات عمده دیگری برای مشکلات قلبی عروقی داشته باشند.
ارتباط آسپرین و سلامت استخوان

نتیجه

علیرغم شهرت آسپرین به عنوان یک داروی شگفت‌انگیز، این تحقیق اخیر یادآوری می‌کند که آسپرین برای همه یا هر شرایطی خوب نیست – حتی داروهای شگفت‌انگیز محدودیت‌های خود را دارند.

 و این تحقیق جدید آخرین نمونه از این است که چگونه نتایج چشمگیر مطالعات مشاهده‌ای ممکن است غیرقابل اعتماد باشند و ممکن است در پی مطالعات قوی‌تر پایدار نمانند.

دفعه بعد که اخبار مربوط به یک درمان پزشکی را خواندید، این را در نظر داشته باشید، خواه این یک داروی تازه کشف شده باشد یا یک داروی شگفت انگیز قدیمی و بدون نسخه که قبلاً در قفسه داروی شما موجود است.

منبعمهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا